Четвер
23.05.2024
17:27
Вхід на сайт
Пошук
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Нижньоболотнянська гімназія Зарічанської сільської ради

Дитина у полоні екрана

Щоб дитина чи підліток не потрапили під негативний вплив вулиці, її потрібно чимось зайняти. Варіантів багато, але найчастіше альтернативою стають комп’ютер чи телевізор, які забирають усю увагу дитини. Отже, «альтернатива» спрацьовує. Але її вплив може бути не менш згубним, аніж вуличний.

А результат

– відрив від реальності…

Власне, ніхто не проти комп’ютера і телевізора загалом, адже завдяки їм ми отримуємо інформацію. Йдеться про те, що сьогодні, на жаль, медіапростір є несприятливим до дитини, та й для дорослих також. Бо деструктивної, агресивної інформації там надто багато, і подекуди вона буквально нав’язується, дитяча ж психіка її сприймає дуже легко. В Росії заборонили показувати по телебаченню деякі мультфільми, які несуть у собі жорстокість і насилля. В Україні вони з екранів не зникли. Та й не тільки про мультики йдеться. А насамперед про те, що, звикнувши до екрана дитина без нього вже просто не може.

Медіазалежність… Цей термін порівняно недавно ввійшов у наше життя і став підставою для серйозного занепокоєння психологів, педагогів, медиків. І дорослі й діти дедалі більше підсідають на «голку» теле-, комп’ютерної, мобільної залежності. Дітей через ще не сформовану психіку медіа простір затягує швидше і глибше, аніж дорослих. Кожен п’ятий у віці 14-17 років скоріше обере гру на комп’ютері, ніж активний відпочинок. Результат -  відрив від реальності, навіть певна де соціалізація. Дитина живе у віртуальному, вигаданому світі, де вона почувається тим, ким хоче стати, а не тим, ким вона є. Тож це не той результат який хотіли б побачити батьки.